Banner
Rychlý kontakt

Praha
tel.: +420 776 555 250
info@quantumchiptuning.cz

Do Rakouska s odstraněným filtrem? Ani omylem!

vymena-odstraneni-dpf-fap

Odstraněný filtr a cesta do Rakouska? Velký problém!

Rakušani si zasedli na české řidiče. Kontroly dieselových aut, zabavování klíčků od auta a mastná pokuta...

 

Češi mířící k sousedům do Rakouska ať již za sněhem nebo za prací mají pořádný problém. Policisté v Rakousku se zaměřují zvlášť na české řidiče a úzkostlivě kontrolují technický stav vozidla.

Policie ani autokluby nepřiznají, zda mají rakouské hlídky spadeno hlavně na Čechy, ale poslední zprávy o drastických opatřeních hovoří za vše. Zvláště u starších vozidel si naši sousedé dávají skutečně záležet na technických kontrolách vozidel pocházející z České republiky. V České republice je průměrné stáří vozidla podstatně vyšší než u německých nebo rakouských sousedů. A právě v Rakousku se zaměřují na kontroly výfuků s upravenými nebo odstraněnými filtry pevných částic.

 

A co hrozí řidiči, pokud policisté objeví upravený nebo odstraněný filtr pevných částic?

 

Pokuta až do výše 5.000,- euro (cca 135.000,- Kč) a okamžité odstavení - zabavení vozidla.


Proto je dobré si opravdu rozmyslet, zdali není výhodnější mít vozidlo v dobrém technickém stavu. Naštěstí již na trhu jsou dostupné filtry pevných částic z druhovýroby, které se dají pořídit i za 1/4 cenu. Montáž filtru pevných částic zabere pouze jediný den a provozovatel vozidla se nemusí strachovat vyjet s vozidlem do zahraničí.

 

Odborným zhotovitelem služeb je Pure Technologies s.r.o., Švehlova 1900/3 106 24 Praha 10, IČ: 03487156.